Poradnik finansowy

Poradniki

Jak tanio okazyjnie kupić mieszkanie?

doplata-nic-ci-nie-da-small.png

Od jakiegoś czasu przymierzam się do kupna mieszkania. Uważnie obserwuję rynek. Gdy teraz, z perspektywy czasu, patrzę na rynek mieszkaniowy to zdecydowanie można stwierdzić, że osoby które kilka lat temu kupiły własne M trafiły na niekorzystny momen moment.

Potwierdzają się też więc przewidywania ekspertów sprzed paru miesięcy dotyczące spadków cen mieszkań. Omawiane wówczas przyczyny dzisiaj przybrały jeszcze na sile. W kolejnych latach można  oczekiwać więc dalszych spadków cen.

Wiele osób sądzi, że gdy program Rodzina na swoim został wycofany to nie opłaca się kupować mieszkań. Wręcz przeciwnie... teraz jest najlepszy moment. Dlaczego? Odpowiedź znajdziecie na tej infografice.

Choć zaprezentowane powyżej pomysły generalnie mi się podobają to z nie moge zgodić się z krytyką rat równych. Nie zawsze bowiem są one takie złe. Nie należy lekceważyć wpływu inflacji, zwłaszcza w przypadku kredytów długoterminowych, gdzie inflacja działa na korzyść kredytobiorców. Choć w wartościach bezwzględnych do oddania jest znacznie większa kwota, to uwzględniając spadek mocy nabywczej pieniądza, różnice nie są aż tak wysokie.